User Experience Design — navrhujeme digitální produkty

Naučte se navrhovat uživatelsky přívětivé weby
a aplikace.

Celodenní workshop – čtvrtek 13. 6. 2019, Praha
Další termíny

6 800 Kč

přihlásit se

Jste zodpovědní za web, aplikaci nebo jiný digitální produkt? Máte pocit, že by UX vašeho produktu chtělo zlepšit? Chcete se naučit základní techniky, které vám s tím pomohou?

Během našeho celodenního workshopu spolu projdeme celý proces User Experience Designu – od pochopení potřeb lidí, přes informační architekturu, návrh konkrétního rozhraní až po testování užitečnosti a použitelnosti.

Ukážeme si, jak v průběhu celého procesu návrhu digitálních produktů použít ověřenou metodiku Goal-Directed Design. Projdeme základní části metodiky – persony, kontextové scénáře, interakční koncept – a jak na sebe navazují.

Naučíte se

  • Jak zjistit, kdo jsou vaši zákazníci nebo uživatelé a jak pomocí person a kontextových scénářů tuhle znalost aplikovat při návrhu.
  • Jak vytvořit strukturu webu a ověřit, že funguje
  • Způsob, jak do návrhu zapojit další členy týmu nebo zákazníky
  • Zjišťovat nedostatky v designu dřív, než na digitálním prototypu

Workshop pomůže nejvíce

  • Designérům, kteří se chtějí naučit konkrétní techniky, které jim pomohou navrhovat lepší digitální produkty a zapojit do procesu celý tým
  • Produktovým manažerům, kteří chtějí lépe pochopit celý proces návrhu digitálních produktů a lépe spolupracovat s UX designéry
  • Marketingovým manažerům zodpovědným za weby a další digitální produkty, kteří hledají možnosti, jak zlepšit jejich fungování
  • Front–end vývojářům, kteří mají na starosti návrh UI a chtějí se dozvědět, jak to dělat lépe.

Něco, co musíš umět, aby
to pro tebe bylo?

Bude se ti hodit alespoň základní přehled o tom, jak funguje web, případně mobilní aplikace.

O UX nemusíš vědět nic.

Struktura workshopu

Jak zjistit, kdo jsou naši zákazníci a uživatelé

Co bychom o nich měli vědět, mohli navrhnout kvalitní digitální produkt. Představíme si různé metody, jak to zjistíme. Zkusíme si hloubkový rozhovor. Nahlédneme i do nutných základů psychologie. Pochopíme základy behaviorální segmentace a dozvíme se, proč bez ní persony nedávají smysl.

Jak vytvořit strukturu webu a ověřit, že funguje

Vyzkoušíme si Card Sorting a naučíme se zpracovávat výsledky z kvalitativního použití této metody. Představíme si způsoby testování navržené struktury a jak je využít k porovnání se stávající strukturou, například při redesignu webu.

Navrhneme konkrétní uživatelské rozhraní

Vyzkoušíme si Design Studio — iterativní techniku, která nám umožní zatáhnout do hry ostatní členy týmu i lidi mimo tým. Vyzkoušíme si, jak dávat zpětnou vazbu na designové výstupy a jak takovou zpětnou vazbu moderovat.

Vyzkoušíme si, jak zjišťovat nedostatky v designu

Naučíme se jednoduchou techniku, jak v ranné fázi návrhu ověřit, jestli je náš produkt užitečný. Představíme si další způsoby ověřování včetně testování použitelnosti.

Lektoři

Petr Štědrý

Petr je designér. Digitálnímu řemeslu se věnuje už dvanáctým rokem a za tu dobu stavěl weby i aplikace – mobilní, desktopové i webové. Pracoval pro startupy, agentury i firmy jako HP Enterprise nebo MSD. Rád pomáhá firmám lépe pochopit své zákazníky a uživatele a vymýšlet koncepty nových digitálních produktů. Zapojil se také jako garant do nedávné výstavy "Za pixely". Školení se věnuje již od roku 2011. Je spoluzakladatelem platformy pro profesní rozvoj designérů UXWell.

Milan Chvojka

Milan je designér a v 2FRESH vede UX tým. Zkušenosti s vývojem digitálních projektů sbírá od roku 1999. Začínal jako project manager a postupně se začal věnovat výhradně designu webů, aplikací a služeb. Pracoval pro velké korporace (O2, Kooperativa, KB, GE Capital), malé společnosti (IGNUM, Smilebox) i státní organizace (Městská knihovna v Praze, Ústav organické chemie a biochemie). Baví ho hlavně projekty, kde může lidem pomáhat řešit jejich skutečné potřeby.

Organizační informace

čtvrtek 13. 6. 2019, Praha
Další termíny

9:00 — 17:30

2FRESH, Františka Křížka 1, Praha 7

6 800 Kč (cena včetně DPH)

přihlásit se

Chceš zůstat v obraze?

Přihlas se k odběru našich novinek a ozveme se ti, až vypíšeme nové termíny našich workshopů nebo dáme dohromady workshop úplně nový.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Další termíny

User Experience Design — navrhujeme digitální produkty

podzim 2019

Další workshopy a vzdělávací akce